17.07.2023 Esmaspäev

Eesti Omanike Keskliit: Korterelamute toetamine on muutunud farsiks

10. aprillil jaotas EAS/Kredex korteriühistutele 80 miljonit eurot.

EOKL tembeldab korterelamute rekonstrueerimistoetuse jagamise farsiks.
EOKL tembeldab korterelamute rekonstrueerimistoetuse jagamise farsiks. Foto: pixabay

Tänaseks on teatavaks saanud täiendavad asjaolud, millest johtuvalt saatis omanike keskliit lalai järgmise pressiteate.

10.aprillil jagas EAS ja Kredexi ühendasutus mõne tunniga välja 2023. aastaks planeeritud korterelamute rekonstrueerimistoetuse, jättes sellega tuhanded korteriomanikud, kes valmistusid oma korterelamut toetuse abil renoveerima, pettununa ukse taha. Tänaseks on selgunud, et 2023 aasta korterelamute rekonstrueerimiseks eraldatud toetus jaguneb nende korteriühistute vahel, mis esitasid kavalalt puudustega avalduse. Sellega garanteeriti koht toetuse saajate nimekirjas.

Olukord, kus Kredexi poolt jagatavate korterelamute toetuse saamisel on eelisseisus kaval-antsud, mitte tegelikud abivajajad, näitab, et korterelamute rekonstrueerimistoetuste taotlusvoorudest on saanud farss. Piiratud toetusressursi tingimustes on selle tulemuseks vähekindlustatud elanike elukvaliteedi edasine halvenemine ning elamute energiatõhususele seatud eesmärkide mittesaavutamine,

ütles omanike liidu juht Andry Krass.

Et toetusest saaks taas toetus sõna sisulises tähenduses tuleb  EOKL hinnangul vaadata üle korteriomanike toetamise reaalsed võimalused ning suunata need reaalselt abi vajavatele korteriomanikele.

Nii näeb ette ka Eestis palju poleemikat tekitanud 14. märtsi 2023 Euroopa Parlamendi direktiiv, mille punkt 6c ütleb: Energiatõhususe miinimumstandardite kehtestamine koos sotsiaalse kaitse ja finantstagatistega on mõeldud kõige vähem kaitstud leibkondade ja vaesemate kodanike elukvaliteedi parandamiseks.“

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255