11.09.2020 Reede

Oktoobris saab taotleda 5000-eurost elektrisõidukite ostutoetust

Keskkonnaministeerium avab oktoobris elektrisõidukite ostutoetuse teise taotlusvooru, mille eelarve on 400 000 eurot ja summa ühe sõiduki kohta 5000 eurot. 

Taotlusvoorust toetatakse uute täiselektriliste M1 ja N1 kategooria sõidukite ostu.
Taotlusvoorust toetatakse uute täiselektriliste M1 ja N1 kategooria sõidukite ostu. Foto: pexels

Aasta algul toimunud ostutoetuse meede äratas ministeeriumi teatel suurt huvi ning seepärast korraldati ka teine taotlusvoor. Seoses eriolukorraga lükkus esialgu kevadesse planeeritud taotlusvoor sügisesse ning avatakse oktoobri teises pooles, teatas keskkonnaministeerium.

Vaatame taotluse andmise tingimused üle ning anname neist enne taotlusvooru avamist teada. Teise taotlusvooru eelarve on esimesega võrreldes väiksem, sestap ei ole plaanis toetada neid isikuid ja ettevõtteid, kellele anti toetust esimeses voorus,

ütles keskkonnaministeeriumi kliimaosakonna juhataja Getlyn Denks.

Taotlusvoorust toetatakse uute täiselektriliste M1 ja N1 kategooria sõidukite ostu. Elektrisõiduki hind võib olla kuni 50 000 eurot käibemaksuta. Nelja aasta jooksul peab toetusega soetatav elektriauto läbima vähemalt 80 000 kilomeetrit ja sellest vähemalt 80 protsenti Eestis.

Esimeses taotlusvoorust toetati 232 uue elektrisõiduki ostu. Toetuste kogusumma oli 1,16 miljonit eurot. Toetust saanute seas oli 40 ettevõtet ja 15 eraisikut. 

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes