14.12.2020 Esmaspäev

Homme algab elektriautode ostutoetuseks taotluste esitamine

Homme algab elektriliste sõidukite ostutoetuseks taotluste esitamine, mis kestab kuni 380 000 euro suuruse eelarve täitumiseni.

Vooru eelarve on 380 000 eurot, millest läheb maha meerikutele minev summa.
Vooru eelarve on 380 000 eurot, millest läheb maha meerikutele minev summa. Foto: pixabay

Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) toetuste ja teenuste osakonna juht Antti Toomingas märkis pressiteates, et võrdsete võimaluste tagamiseks E-toetuse keskkonnas olnud võimalus taotlusi sisestada alates 13. novembrist.

"Kui aasta alguses sai umbes kolm korda suurem taotlusvooru eelarve täis mõne tunniga, siis võib ette arvata, kui kiiresti nüüd see juhtub," ütles Tooming.

Tooming sõnas, et KIK vaatab taotlused läbi laekumise järjekorras.

Loodame, et need on kvaliteetsed, sest see võimaldab rahastusotsused teha võimalikult kiiresti. Aega on meil selleks maksimaalselt 70 päeva, kuid eeldatavasti saame esimesed otsused teha juba uue aasta alguses,

lisas ta.

Vooru eelarve on 380 000 eurot, millest läheb maha meerikutele minev summa. Samas lisanduvad sinna esimesest voorust katkestatud projektide arvelt laekunud vahendid. Praeguseks on seda kokku 75 000 eurot.

Toetuse määrus võimaldab jätta vooru eelarvet ületavaid taotlusi ootele. Kui raha peaks vabanema, teeb KIK taotlejale ettepaneku taotluse ülevaatamiseks ja rahuldamiseks.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!