27.04.2017 Neljapäev

Kliimamuutuste leevendamiseks ja nendega kohanemiseks saab küsida toetust

Keskkonnaministeerium alustas taotluste vastuvõttu kliimamuutuste leevendamise ja nendega kohanemisega seotud innovaatiliste lahenduste leidmise toetamiseks. Kokku on toetusteks 60 000 eurot.

„Selleks, et kasvuhoonegaaside heidet vähendada ja seeläbi ka kliimamuutusi leevendada, on vaja üle minna puhtamatele tehnoloogiatele, aga see võib osutuda üsna kulukaks protsessiks. Seetõttu loodan, et võimalus toetust taotleda julgustab ka ettevõtteid nö kastist välja mõtlema,“ selgitas keskkonnaminister Marko Pomerants.
Meetme kogumaht on 60 000 eurot ning toetuse maksimaalne osakaal on 100% toetatavatest kuludest. Meedet rahastatakse Euroopa Liidu lennunduse kasvuhoonegaaside lubatud heitkoguse ühikute enampakkumistulust.

Toetust antakse ettevõtetele toote või teenuse arendamiseks. Toetust saavad taotleda äriregistris registreeritud ettevõtted, kellel juba on väljatöötamisel või kelle eesmärk on välja töötada ja kasutusele võtta innovaatiline lahendus, mis on suunatud kliimamuutuste leevendamisele ja/või kliimamuutuste mõjuga kohanemisele. „Siia alla sobivad igati hästi mitmesugused rohetehnoloogilised lahendused, mis optimeerivad eri protsesse ja vähendavad süsiniku jalajälge või aitavad toime tulla kliimamuutustest tulenevate negatiivsete tagajärgedega,“ täpsustas Pomerants.

Taotlusi saab 8. maini 2017 esitada aadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud...">See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud...

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes