05.07.2021 Esmaspäev

KIK toetab jäätmete ringlussevõttu ligi 2,2 miljoni euroga

Soodustamaks erinevatest jäätmeliikidest uute toodete tegemist avas Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) jäätmete ringlussevõtu ja ringlusse võtmise ettevalmistamisega seotud tegevuste toetuse taotlusvooru, mille eelarve on ligi 2,2 miljonit eurot.

Toetuse suurus on 100 000 kuni 2 miljonit eurot projekti kohta.
Toetuse suurus on 100 000 kuni 2 miljonit eurot projekti kohta. Foto: pixabay

Avatud taotlusvoorust saavad toetust küsida juriidilised isikud ja kohaliku omavalitsuse üksused ning asutused, teatas KIK. Toetuse suurus on 100 000 kuni 2 miljonit eurot projekti kohta. 

Keskkonnaministeeriumi asekantsleri Kaupo Heinma sõnul on jäätmete liigiti kogumisel mõte, kui nendest toodetakse uusi materjale või tooteid. Ta tõdes, et mitmete jäätmete liigiti kogumise osas esineb probleeme, mistõttu on vajalik teha uusi ja kulukaid investeeringuid, ent nentis, et investeeringud pole alati ise ära tasuvad ning sestap peab riik toetustega appi tulema.

KIK-i toetuste ja teenuste osakonna juhi Antti Toominga sõnul on jäätmete ringlussevõtt üks taaskasutusmoodus, mille arendamisega saab vähendada adestavate jäätmete hulka, säästa uute toodete valmistamiseks kuluvat energiat ja loodusressursside tarbimist.

Kui varasemalt oleme toetanud teatud jäätmeliikide ringlussevõttu, siis avatud taotlusvoorus jäätmeliikide osas piiranguid ei ole. Seega on võimalus küsida toetust ka jäätmeliikide kohta, mida varasemalt toetatud ei ole,

märkis Tooming.

Varasemalt on KIK toetanud 13 jäätmete ringlussevõtu projekti kokku 8,9 miljoni euroga. Näiteks rajatakse toetuse abil klaasijäätmete ümbertöötlemiseks klaasvahtkillustiku tehas Järvakandis ja Eesti Keskkonnateenuste AS biojäätmete käitlemise tehas.  

Taotlusi saab esitada e-toetuste keskkonna kaudu ja nende vastuvõtt lõppeb eelarve täitumisel. Toetust antakse Euroopa Regionaalarengu Fondist ja meetme töötas välja keskkonnaministeerium.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!