23.07.2018 Esmaspäev

KIK avab 20 miljoni eurose taotlusvooru tänavavalgustuse projektidele

Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) alustab 27. juulil taotluste vastuvõtmist tänavavalgustuse taristu renoveerimise teise taotlusvooru, mille eelarve on 20 miljonit eurot ning ühe projekti maksimaalne toetus 3 miljonit eurot.

Toetuse andmise eesmärk on korrastada vananenud tänavavalgustuse taristut, mille tulemusel väheneb tänu kaasaegsele valgustile ja juhtimistehnoloogiale energia kasutamine. Taotlejaks saab olla kohaliku omavalitsuse üksus või äriühing, mis kuulub sajaprotsendiliselt ühele või mitmele kohalikule omavalitsusele, teatas KIK.

"Ühe kohaliku omavalitsuse üksuse kohta on taotlusvoorus võimalik rahastada 80 kuni 1500 tänavavalgustuspunkti renoveerimist," ütles KIK-i projektikoordinaator Tiiu Noormaa.

Toetuse maksimaalne summa ühele projektile on 3 miljonit eurot ning toetuse minimaalne osakaal abikõlblikest kuludest on 35 protsenti ja maksimaalne osakaal 80 protsenti.

Taotlusi saab esitada alates 27. juulist e-toetuste keskkonna kaudu. Taotlusvooru tähtaeg on 28. september 2018.

Esimeses taotlusvoorus said toetuse 22 tänavavalgustuse rekonstrueerimise projekti kogusummas ligi 10 miljonit eurot. Teise tänavavalgustuse rekonstrueerimistoetuse taotluste vooru maht on 20 miljonit eurot.

Toetusraha eraldatakse Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondist energiatõhususe meetmest, mille töötas välja majandus- ja kommunikatsiooniministeerium (MKM).

KIK rahastab erinevaid keskkonnaprojekte Eesti keskkonnatasudest laekuvast rahast, CO2 kvoodimüügi tuludest ning Euroopa Liidu struktuurifondidest.

Lisaks pakub KIK võimalust taotleda sihtotstarbelist laenu keskkonnaprojektide elluviimiseks. Kaheksateistkümne aastaga on riik KIK-i kaudu toetanud ligi 20 000 keskkonnaprojekti.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes