20.07.2021 Teisipäev

Keskpank hakkab toetama majandusteemasid tutvustavaid projekte

Eesti Pank toetab alates sellest aastast Eesti majanduslugu tutvustavaid projekte igal aastal kuni 15 000 euro ulatuses.

Toetatavad projektid võivad olla näiteks trükised, tele- ja raadiosaated, dokumentaalfilmid, näitused ja üritused.
Toetatavad projektid võivad olla näiteks trükised, tele- ja raadiosaated, dokumentaalfilmid, näitused ja üritused. Foto: pixabay

Rahalise toe pakkumisega soovib keskpank ergutada omalt poolt ettevõtmisi, mis aitavad paremini mõista nii Eesti majanduse kui ka üldisemalt majanduse ja panganduse toimimist, keskpanga tegevust ja ajalugu ning valdkonnaga seotud ajalooliselt oluliste isikute tegevust. Sellisteks projektideks võivad olla näiteks trükised, tele- ja raadiosaated, dokumentaalfilmid, näitused ja üritused, teatas keskpank.

Varem on keskpank toetanud Ilmamaa sarjas "Eesti mõttelugu" ilmunud Ragnar Nurkse, Otto Strandmani ja Rudolf Jalakase tööde kogumike koostamist ja avaldamist. Ka annab Eesti Pank 1993. aastast välja Urmas Sepa mälestusele pühendatud teaduspreemiat, mis väärtustab Eesti noorte teadlaste majandusuuringuid.

Ettepanekuid toetuse saamiseks saab esitada iga aasta 31. augustiks. Selleks kuupäevaks laekunud taotluste kohta tehakse otsus samal kalendriaastal. Taotlusi hindab keskpanga töötajatest ekspertide kogu, lõpliku otsuse toetuse määramise kohta langetab Eesti Panga juhatus.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!