31.03.2021 Kolmapäev

Euroopa Komisjon plaanib toetada Eesti turismitöötajaid 4,5 miljoniga

Euroopa Komisjon tegi täna ettepaneku toetada kokku 4,5 miljoni euroga Eestis üle 5000 turismitöötaja, kes on COVID-19 pandeemia tagajärjel kaotanud töö või lõpetanud füüsilisest isikust ettevõtjana tegevuse.

Otsuse jõustumiseks peavad Euroopa Parlament ja nõukogu komisjoni ettepaneku heaks kiitma.
Otsuse jõustumiseks peavad Euroopa Parlament ja nõukogu komisjoni ettepaneku heaks kiitma. Foto: pixabay

Globaliseerumisega Kohanemise Euroopa Fondist (EGF) eraldatav 4,5 miljonit eurot aitab neil inimestel täiendõppe või koolituse abil leida uue töökoha või alustada ettevõtlusega, teatas Euroopa Komisjoni esindus Eestis.

See on esimene kord, kui EGF-i kasutatakse COVID-19 pandeemia tõttu. Viiruse leviku piiramiseks kehtestatud reisipiirangud on takistanud oluliselt tegevust turismisektoris, kuhu kuuluvad nii reisifirmad kui ka ettevõtted, mis pakuvad majutus-, toitlustus- ja konverentsiteenuseid, korraldavad üritusi ning osutavad transporditeenuseid. 

EGF-i kaasrahastuse abil pakutakse tööotsingualast nõustamist tööpraktikal käijatele, õppe- ja koolitusvõimalusi ning ettevõtlusega alustamise toetust. Lisaks aidatakse katta koolitus-, sõidu- või majutuskulusid, et aidata inimestel neid võimalusi kasutada. Eesti kohalikud tööturuasutused võtavad kriisist mõjutatud töötajatega ühendust, et teha kindlaks nende vajadused ning pakkuda neile vajadustele vastavat koolitust, juhendamist ja töövahendust.

Toetusmeetmete hinnanguline kogukulu on 7,5 miljonit eurot, millest 4,5 miljonit eurot saadakse EGF-ilt. Ülejäänud osa rahastavad Eesti ametiasutused.

Otsuse jõustumiseks peavad Euroopa Parlament ja nõukogu komisjoni ettepaneku heaks kiitma.

Globaliseerumisega Kohanemise Euroopa Fondist on alates 2007. aastast toetatud inimesi, kes on kaotanud töö või lõpetanud füüsilisest isikust ettevõtjana tegevuse üleilmastumise tulemusel maailma kaubanduses toimunud struktuurimuutuste tõttu või üleilmse majandus- ja finantskriisi tagajärjel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!