25.05.2020 Esmaspäev

EAS avas eile muudetud tingimustega tootearendustoetuse meetme

Alates eilsest, 24. maist on ettevõtetel võimalik Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusest (EAS) taotleda muudetud tingimustel tootearendustoetust; laiendatud on toetuse sihtrühma ning vähendatud omaosaluse määra.

Toetust saavad taotleda ettevõtted, kelle kahe viimase majandusaasta keskmine müügitulu on vähemalt 200 000 eurot.
Toetust saavad taotleda ettevõtted, kelle kahe viimase majandusaasta keskmine müügitulu on vähemalt 200 000 eurot. Foto: pixabay

Toetuse kogueelarve on 17 miljonit eurot ning sellest 14 miljonit on mõeldud kriisist mõjutatud ettevõtetele, teatas EAS. Toetuse suurus on 20 000 kuni 500 000 eurot ühe projekti kohta ja toetuse osakaal on sõltuvalt ettevõtte suurusest 25 kuni 45 protsenti projekti kogumaksumusest.

Kriisist negatiivselt mõjutatud ettevõtetel on võimalik toetust taotleda väiksema omafinantseeringuga – sellisel juhul moodustab toetuse osakaal 75 protsenti projekti kogumaksumusest. Kriisi mõjutused võivad olla näiteks müügitulu oluline langus, tootmistegevuse peatumine või ettevõtte tarneahelate häiritus. 

Toetust saavad taotleda ettevõtted, kelle kahe viimase majandusaasta keskmine müügitulu on vähemalt 200 000 eurot.

Tootearendustoetuse eesmärk on julgustada ettevõtteid investeerima arendustegevusse, et luua uusi turu vajadustele kohanduvaid tooteid ja teenuseid, mis oleksid rahvusvaheliselt konkurentsivõimelised,

selgitas EAS-i juhatuse liige Sigrid Harjo pressiteates. 

Harjo sõnul on kriisisituatsioonis oluline ettevõtetel oma ärimudel üle vaadata ning just tootearendus on see viis, kuidas ettevõtted saaksid praegusest olukorrast tugevamana välja tulla.

"Uute tingimuste kohaselt saavad oma toodete ja teenuste väljaarendamiseks toetust taotleda lisaks tootmisettevõtetele ka teenindussektori ettevõtted – näiteks IT, logistika, telekommunikatsiooni ja muude äriteenuste pakkujad," sõnas Harjo ning lisas, et toetus maandab ettevõtete riske ja võimaldab liikuda arendustegevustega edasi kiiremas tempos.

Toetuse abil saab kompenseerida tootearenduse läbiviimisega seotud kulusid, näiteks arendustöötajate töötasu, tootearenduseks vajalike uuringute ja teenuste ning vajalike materjalide ja tarvikute kulud. 

Enne toetuse taotlemist tuleb läbida eelnõustamine, mille käigus annab EAS ettevõtte plaanidele eelhinnangu. Taotlemine toimub jooksvalt ehk taotluste laekumise järjekorras.

Toetust rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

TRK 2021 300x255 ee new 2021

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes