15.06.2021 Teisipäev

Kingitused ja soodustused raamatupidamisarvestuses

Et rääkida reklaamkingitustest, soodustustest, boonuspunktidest ja kinkekaartidest raamatupidamise mõistes, peaks alustama sellest, millega kingituse puhul tegemist on.

Merlin Mällo, audiitor, Crowe DNW
Merlin Mällo, audiitor, Crowe DNW Foto: erakogu

Võlaõigusseaduse § 259 lõige 1 sätestab kinkelepingu mõiste järgmiselt: kinkelepinguga kohustub üks isik (kinkija) tasuta teisele isikule (kingisaaja) üle andma talle kuuluva eseme ja tegema võimalikuks omandi ülemineku kingisaajale, tasuta varalisest õigusest kingisaaja kasuks loobuma või muul viisil kingisaajat rikastama.

Seega on tegemist tasuta võõrandamise lepinguga, mis loetakse kehtivaks, kui kink on reaalselt saajale üle antud. Olgu mainitud, et kirjalikku lepingut siinkohal tarvis ei ole. Kuna kingituste puhul puudub selge määratlus, millises vormis neid antakse, võib öelda, et tegemist on tasuta antud kauba, teenuse või miks ka mitte tasuta töö tegemisega ehk kingitus võib olla nii rahaline kui ka mitterahaline, sihtotstarbeline ja/või lisatingimustega ning omab...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

255x300

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!