01.04.2021 Neljapäev

1. aprillist tõuseb töövõimetoetuse päevamäär

1. aprillist alates arvestatakse töövõimetoetust uute päevamäärade alusel: neile, kellel töövõime puudub, makstakse toetust 15,13 eurot päevas; neile, kelle töövõime on hinnatud osaliseks, 8,6241 eurot päevas.

Aprilli algul (hiljemalt 10. aprillil) makstakse toetust veel märtsikuu eest ja vana päevamäära alusel.
Aprilli algul (hiljemalt 10. aprillil) makstakse toetust veel märtsikuu eest ja vana päevamäära alusel. Foto: pixabay

Uue, kõrgema päevamäära alusel hakatakse toetusi välja maksma mai alguses (hiljemalt 10. mail) aprillikuu kalendripäevade eest. Aprilli algul (hiljemalt 10. aprillil) makstakse toetust veel märtsikuu eest ja vana päevamäära alusel.

Koos toetuste tõusuga kasvasid ka sissetulekute ülempiirid, millest arvates toetuste summat hakatakse vähendama. Maikuust alates hakatakse toetust valemi alusel vähendama juhul, kui toetusesaaja eelmise kuu sissetulek oli suurem kui 1361,70 eurot. Töövõimetoetust ei maksta osalise töövõimega inimestele, kelle eelmise kuu sissetulek ületas 1879,15 eurot. Puuduva töövõimega inimesele ei maksta alates maist toetust juhul, kui tema eelmise kuu sissetulek oli suurem kui 2269,50 eurot.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!