09.02.2023 Neljapäev

Õiguskantsler: kuulõpu töötasu tuleb lugeda järgmise kuu sissetulekuks

Õiguskantsler Ülle Madise hinnangul tagaks võrdse kohtlemise, kui kuu lõpus töölt lahkunud vähenenud töövõimega inimesele makstav töötasu, sealhulgas puhkusetasu, loetaks tema taotlusel töövõimetoetuse seadusest tulenevalt tema järgmise kuu sissetulekuks.

Ülle Madise, õiguskantsler
Ülle Madise, õiguskantsler Foto: riigikogu.ee

Sellisel juhul oleks kalendrikuu lõpus töölt lahkunud inimesele tagatud riigi abi ka töösuhte lõppemisele järgnenud ülejärgmisel kuul,

märkis õiguskantsler.

Kui riigikogu sotsiaalkomisjon leiab, et töövõimetoetuse seaduses sätestatud erand töösuhte lõpetamisel saadud tasude, sealhulgas puhkusetasu ja hüvitiste kohta ei kehti, palub õiguskantsler komisjonil selle kohta erandi kehtestamist.

Töövõimetoetuse seaduses on sätestatud erandid, mis võimaldavad töötukassal teatud juhul inimesele makstava töövõimetoetuse ümberarvestamisel võtta tema ühes kuus saadud sissetulek või selle osa arvesse kas eelmise kalendrikuu või järgmise kalendrikuu sissetulekuna.

"Seda arvestust ei tehta automaatselt iga inimese kohta, vaid inimene peab ümberarvestuse tegemiseks esitama töötukassale vastava taotluse ja taotluse sisu kinnitava dokumendi," selgitas õiguskantsler.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255