29.09.2016 Neljapäev

Töötasu vähendamine erijuhtudel

Töösuhetes on tööandja põhikohustus kindlustada töötaja tööga ning maksta töötasu, ühepoolselt tööandja töötasu suurust muuta ei või, kuid juhul kui töötaja tööd ei tee, ei ole tööandja kohustatud ka töötasu maksma.

Riina Vään, õigusõpetuse lektor
Riina Vään, õigusõpetuse lektor Foto: rup.ee

Töötasu õiguspärase vähendamise eeldused

Töölepingu seadus (edaspidi ‒ TLS) näeb erandina ette võimaluse vähendada ajutiselt töötaja töötasu, kui tööandjal ei ole objektiivsetel majanduslikel põhjustel võimalik töötajale kokkulepitud mahus tööd anda (TLS § 37). Selle sätte kohaldamiseks peavad olema aga täidetud teatud tingimused:

•    tööandja ei saa töötajale kokkulepitud tööd anda ettenägematutest, temast mitteolenevatest majanduslikest asjaoludest tingituna. Töömahu vähenemine peab olema ettenägematu, s.t tööandja ei saa seda ette planeerida. Näiteks sobib siin juhtum, kui lepingupartner vähendab ootamatult tellimusi. Seda sätet ei saa tööandja kohaldada siis, kui töömahu...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!