20.04.2020 Esmaspäev

Töötasu vähendamine ja koondamine majanduskriisi olukorras

Viimasel ajal tunnevad tööandjad huvi selle vastu, kas majanduskriisi ajal on võimalik töötajate töötasu ühepoolselt vähendada.

Meelis Pirn, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Barrister
Meelis Pirn, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Barrister Foto: Erakogu

Tööleping on, nagu iga teinegi leping, kahepoolne kokkulepe, mida reeglina ilma teise poole nõusolekuta muuta ei saa. Töölepingu seaduse (TLS) § 35 kohaselt peab tööandja töövõimelisele ja töö tegemiseks valmis olevale töötajale maksma keskmist töötasu ka juhul, kui tööandjal ei ole talle tööd anda.

Nö päästerõnga ettenägematuks olukorraks annab tööandjale TLS § 37. Nimetatud paragrahvi esimese lõike kohaselt võib tööandja, kui ta ei saa ettenägematutest, temast mitteolenevatest majanduslikest asjaoludest tulenevalt anda töötajale kokkulepitud ulatuses tööd ja senise töötasu maksmine oleks tööandjale ebamõistlikult koormav, vähendada töötasu kuni kolmeks kuuks 12-kuulise ajavahemiku jooksul mõistliku ulatuseni, kuid mitte alla Vabariigi Valitsuse kehtestatud töötasu...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes