20.01.2016 Kolmapäev

Tea kirjastus esitas kohtule saneerimisavalduse

Tea Kirjastus AS esitas kolmapäeval kohtule saneerimisavalduse, et saada võimalus ettevõtte maksevõime taastamiseks ja äritegevuse jätkusuutlikkuse tagamiseks; firmas töötab kokku ligi 130 inimest, neist 60 põhikohaga.

Tea kirjastuse teatel on saneerimisvajadus tingitud mitme asjaolu kokkulangemisest
Tea kirjastuse teatel on saneerimisvajadus tingitud mitme asjaolu kokkulangemisest Foto: PM

Kirjastuse teatel on saneerimisvajadus tingitud mitme asjaolu kokkulangemisest. ""TEA entsüklopeedia" ilmumahakkamisele 2008. aasta sügisel järgnes kohe pöördumatu majanduskriis, mis viis juba 2009. aasta alguses ka Eesti raamatuturu kiiresse langusesse," teatas ettevõte.

Selle tõttu jäi kirjastuse sõnul entsüklopeedia ettetellijate arv prognoositust oluliselt väiksemaks. Samaaegselt toimus interneti pealetung, mis viis alla ka sõnaraamatute, vestmike ja keeleõpikute käibe. Kahanes ka keeleõpikute eksport. Raamatute käibemaksu tõus mõjutab "TEA entsüklopeedia" väljaandmist tänini, sest lisakulud jäid kirjastaja kanda.

"Vaatamata väga pikale kirjastamiskogemusele ei osanud me kõiki neid üheaegseid negatiivseid muutusi ega nende kestvust ette näha, mistõttu püüdsime viimase võimaluseni entsüklopeedia tellijate huve arvestada," ütles Tea Kirjastuse juhatuse esimees Silvia Tomingas BNSi vahendusel.

Ta märkis, et siiski on praeguseks välja antud 12 entsüklopeediaköidet, samas on teosest juba kolm neljandikku avaldatud veebi-entsüklopeediana. "Kirjastus on teiste toodete tulude arvelt püüdnud arendada entsüklopeediat edasi, kuid selle väljaandmine raamatuna ei ole ilma kirjastusevälise abita enam mõeldav. Eduka saneerimise korral on kirjastusel võimalik e-Entsüklopeedia lõpule viia," rääkis Tomingas.

Tea sai alguse 1988. aastal kooperatiivist ehk keeltekoolist, mille juurde asutati peatselt ka kirjastus. Kokku on Tea kirjastus viimase kümnendi jooksul välja andnud üle 1000 erineva nimetusega teose, millest sel ajavahemikul on Eestis müüdud 1,5 miljonit eksemplari.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!