30.12.2016 Reede

Soome kohus mõistis Eestist Soome alkoholi vahendanud mehe süüdi

Helsingi kohus määras Eesti veebipoe kaudu Soome viina müünud ja maksud tasumata jätnud mehele ligi kolmeaastase vanglakaristuse.

Mehe tegevuse tulemusena jäi aktsiisimaksu tasumata 370 000 eurot ja käibemaksu 60 000 eurot.

Viinakauppa.eu vahendusel toodi Soome alkoholi ja tubakatooteid 2014. aasta novembrist 2015. aasta novembrini. Ettevõttel ei olnud Soomes müügiesindajat.

Otsuse kohaselt teadis veebikülje loonud ja selle taga olevad firmad ostnud mees maksukohustustest ja jättis need tahtlikult tasumata.

Veebikülje kaudu tehti kokku üle 2200 tellimuse. Soome kliendid ostsid lisaks toodetele nende kohaletoomise, mille müüja korraldas. Seetõttu oli tegemist kaugmüügiga ja müüja oleks pidanud sellelt tasuma maksud.

Ostjatel ei olnud võimalik toodete transportimist kuidagi mõjutada ja nad ei ole veolepingu osapooled, seisab otsuses. Müüja olid sõlminud veolepingud veofirmadega.

Kohus mõistis 30-aastasele Antti Erik Helanderile maksupettuse eest kahe aasta ja kaheksa kuu pikkuse vangistuse. Lisaks määrati talle nelja-aastane ärikeeld. Teise mehe vastu esitatud süüditustest loobuti, vahendas BNS.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes