04.01.2018 Neljapäev

Ministeeriumid ei toeta Reformierakonna tulumaksuseaduse muutmise eelnõu

Rahandusministeerium ja sotsiaalministeerium teevad neljapäeval valitsusele ettepaneku mitte toetada Reformierakonna fraktsiooni algatatud tulumaksuseaduse muutmise eelnõu, mille kohaselt pensionide väljamakseid ei arvestataks maksuvaba tulu arvutamisel.

Eelnõu kohaselt soovitakse sätestada, et pensionide – vanaduspension, teine ja kolmas sammas – väljamaksed oleksid jätkuvalt maksustatav tulu, kuid seda ei arvestataks kalendriaasta maksuvaba tulu arvutamisel, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo

Eelnõu on algatanud riigikogu Reformierakonna fraktsioon. Alates 1. jaanuarist rakendub kõikidele tuludele üldine maksuvaba tulu määr 500 eurot kuus ehk 6000 eurot aastas ja sellega seoses kaob ära täiendav maksuvaba tulu pensionidele.

Sotsiaalministeerium teeb valitsusele ettepaneku eelnõu mitte toetada, kuna näiteks töötavale pensionärile erisuse tegemine tekitaks vastuolu teiste isikugruppidega, näiteks inimestega, kes töötavad mitmel ametikohal või saavad vanemahüvitist ja samal ajal töötavad.

Sotsiaalkindlustusameti andmetel suureneb uue maksusüsteemiga sissetulek võrrelduna selle aastaga 42 protsendil ja väheneb 5 protsendil kõikidest pensionäridest.

Rahandusministeerium ei toeta eelnõu, sest maksuneutraalsuse tagamiseks kehtib reegel, et kõiki tulu saajaid tuleb kohelda maksuvaba tulu suuruse arvutamisel ühtmoodi.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes