04.06.2018 Esmaspäev

Maaelukomisjon loobuks erisoodustusmaksust sõidupiletite hüvitamisel

Maaelukomisjon algatab eelnõu ühistranspordi piletihinna kompenseerimisel erisoodusmaksust loobumiseks töötajate tööle- ja kojusõidu piletihinna hüvitamisel.

Maaelukomisjon arutas 4. juuni istungil ühistranspordi pileti hinna ja erisoodustuse temaatikat ning otsustas algatada tulumaksuseaduse muutmise, mille kohaselt ei loeta erisoodustuseks tööandja kulutusi töötajate tööle- ja kojusõidu ühistranspordi pileti hinna hüvitamiseks.

Maaelukomisjoni esimehe Aivar Koka sõnul käsitles komisjon ühistranspordiga seotud küsimusi mitmel istungil. Arutelu tulemusena sündis arusaam, et tööandja kulutusi töötajate tööle- ja kojusõidu kompenseerimisel ei peaks maksustama erisoodustusmaksuga. Olukorra muudab vastuoluliseks 1. juulist rakenduv võimalus kasutada avaliku teenindamise lepingu alusel osutatavat tasuta bussivedu, samal ajal aga jätkatakse olemuslikult täpselt sama otstarvet täitva teenuse maksustamist erisoodustusmaksuga, kui tööl käiv inimene on tasuta avaliku bussiliini puudumisel sunnitud töökoha ja kodu vahel liikumiseks kasutama kommertsliini.

"Tegu on olulise muudatusega, mis annab võimaluse tagada tööl käijatele soodsamad tingimused. Kaudselt toetaks eelnõuga tehtav muudatus ka kommertsliinide jätkumist ja olemasoleva liinivõrgustiku toimimist. Seaduse eesmärk on jätta erisoodustuse alt välja kulutused, mida tööandja teeb hüvitamaks töötajatele nende tööl käimisega seotud ühistranspordi pileti hind. Erand ei kehti taksoveo kohta," selgitas Kokk.

Maaelukomisjoni aseesimees Urmas Kruuse pidas oluliseks, et asjaajamine ei muutuks tööandja jaoks ülemäära koormavaks. "Muudatus suurendab töötajate mobiilsust ja hõivet maapiirkonnas. Tuleb aga analüüsida, kas muudatus ei suurenda tööandja bürokraatiat ega maksu- ja tolliameti järelevalvekoormust," ütles Kruuse.

Maaelukomisjon otsustas algatada nimetatud probleemi lahendamiseks tulumaksuseaduse § 48 lõike 51 muutmise eelnõu.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes