28.02.2014 Reede

Letofin Tradingu maksupettuse kohtuasi lükati märtsi lõppu

Letofin Tradingu maksupettuse kohtuasja eelistung lükkus eilse pealt 27. märtsile, ütles Harju maakohtu pressiesindaja eile BNS-ile.

Letofin Tradingu maksupettuse kohtuasi lükati märtsi lõppu
Letofin Tradingu maksupettuse kohtuasi lükati märtsi lõppu Foto: Reuters

"Hetkel ei ole menetlus nii kaugele jõudnud, et karistust nõudma hakata," ütles prokurör Vallo Kariler eile vastuseks BNS-i küsimusele, kui suurt karistust prokurör nõuab.Süüdistuse kohaselt esitas OÜ Letofin Trading alates 2010. aasta septembrist 2011. aasta aprillini Maksu- ja Tolliametile (MTA) käibedeklaratsioonides valeandmeid, mille tulemusel jäi maksudena laekumata kokku ligi 3,1 miljonit eurot.

Suurim maksuvõla suurendaja oli Eestis tänavu jaanuaris Letofin Trading, mille maksuvõlg kasvas kuuga 1,7 miljoni euro võrra 2,7 miljoni euroni.

Kütusemüüja AS-i Letofin käive kasvas 2012. aastal 35 protsenti, jõudes 18,9 miljoni euroni, ja ettevõte sai 861 666 eurot kahjumit. Kahjum oli peamiselt tingitud ühekordsest nõude mahakandmisest tollal likvideerimisel oleva tütarettevõtte Letofin Trading vastu summas 838 934 eurot.

"Eile hommikul otsisid maksupolitsei ja K-Komando minu kui Letofin Tradingu nõukogu liikme töökohta läbi. Hiljem otsiti läbi ka teisi töökohti ja kaks juhatuse liiget arreteeriti. Esitati kahtlustus maksudeklaratsioonis valeandmete esitamises toiduõli ostutehingus. Kaup saabus Eestisse laevaga ja on vahetanud arvatavasti teel omanikku, mis on rahvusvahelises toorainetranspordis tavaline," teatas Jüri Mõis 20. aprillil 2011 pressiteates.

"MTA käsitluse järgi oli Letofin Tradingu ostutehing fiktiivne ja põhjustas riigile 2 miljoni euro suuruse kahju. Tehing oli tegelik ja ei oska praegu rohkem kommenteerida, kahtlustus tekitab nõutust. Võib-olla on mulle teadmata asjaolusid, aga maksupolitsei käitumine antud situatsioonis oli täiesti ebaproportsionaalne meie 15 töötajaga 18 aastat turul tegutsenud laitmatu reputatsiooniga kollektiivi suhtes," lisas ta.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes