02.09.2022 Reede

Lasnamäel jagatakse alates 29. septembrist tasuta õigusabi

Alates 29. septembrist toimub Lasnamäe linnaosa valitsuses Pallasti tänav 54 tasuta õigusnõustamine Tallinna elanikele.

Juriidilise abi andmine kestab esialgu kuni 16. detsembrini.
Juriidilise abi andmine kestab esialgu kuni 16. detsembrini. Foto: unsplash

Õigusnõu annavad Eesti ülikoolides õppivad õigusteaduskonna üliõpilased, kelle on määranud Juristide Liit. Nõustamine on nii eesti kui ka vene keeles. 

Õigusnõustamist korraldatakse neljapäeviti kell 13-17, eelnevalt registreerida ei ole vaja. Teenus on Tallinna elanike jaoks tasuta. 

Juriidilise abi andmine kestab esialgu kuni 16. detsembrini. Hiljem tulenevalt tulemustest otsustatakse, kas jätkatakse teenusega samal kujul ka järgmisel aastal.

Lasnamäe linnaosa valitsuses toimus juunis restruktureerimine, mille tulemusel kaotati üks juristi koht. Seoses sellega ei toimunud ajutiselt suve jooksul ka elanike õigusnõustamist. Restruktureerimise tulemusena teenindab alates juunist Lasnamäe linnaosa valitsust Tallinna linna õigusteenistuse meeskond. Kuna elanike nõustamine ei kuulu õigusteenistuse poolt pakutavate teenuste hulka, siis otsiti uut õigusalase nõu andjat.   

„Püüame Lasnamäe linnaosa valitsuses tõsta nii sise -kui ka välisteenuste kvaliteeti. Restruktureerimine oli õige samm. Õigusteenuse kiirus ja kvaliteet on tõusnud tänu sellele, et meile on abiks ühe inimese asemel terve õigusteenistuse meeskond,“ ütles Lasnamäe linnaosa vanem Julianna Jurtšenko.  

„Usun, et koostöös Juristide Liiduga suudame elanikele pakkuda paremat teenust, kuna õigusteenust jagavad üliõpilastest praktikandid saavad keerukamate juriidiliste probleemide korral konsulteerida oma ülikoolide õiguse õppejõududega,“ lisas Lasnamäe linnaosa vanem. 

„Eesti Juristide Liidu ja Tartu ning Tallinna Ülikoolide õigusteaduskondade vahel on pikaajaline koostöö, mille tulemusel on üliõpilased nõustanud üle 40 000 õigusabi vajava inimese. Nõudlus tasuta õigusabi järele on suur,“ ütles Eesti Juristide Liidu direktor Krista Paal. 

Juristide Liidu direktori sõnul on tudengid motiveeritud oma teadmisi ja ülikoolis õpitut rakendama praktikas ning  andma õigusabi elanikele, kes seda kõige rohkem vajavad.

Lasnamäe linnaosa valitsuses tegutsevad koostööprojekti raames lisaks eraldiseisvad juristid õigusbüroost Progressor, kes tegelevad korteriühistute vaidlustega. Vastuvõtt toimub teisipäeviti ja reedeti eelregistreerimise alusel. Eelregistreerimine toimub telefonil 5625 7713. 

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!