10.08.2016 Kolmapäev

Korteriühistu üldkoosolek: millal ja kuidas korraldada

Paljude aastate kogemus näitab, et korteriühistu tegevuse tõhusus ehitise mõtteliste osade, maatüki haldamisel ning liikmete ühiste huvide esindamisel sõltub liikmete aktiivsusest – kui innukalt juhatuse kokkukutsutud üldkoosolekutel osaletakse.

Tatjana Kalin, PhD, Euroakadeemia dotsent
Tatjana Kalin, PhD, Euroakadeemia dotsent Foto: Emirlin Consult

Samuti on see seotud sellega, kui konstruktiivne on koosoleku päevakord, mille on ette valmistanud ja vastu võtnud juhatus, arvestades muutuvat seadusandlust.

See aga tähendab, et ühistu liikmete aktiivsus mõjutab otseselt korterelamu jaoks oluliste otsuste õigeaegset vastuvõtmist ning üldkoosoleku juhtimis- ja kontrolli juhatuse juhtimistegevuse üle.

Mittetulundusühingute seaduse (edaspidi – MTÜS) § 18 kohaselt on mittetulundusühingu kõrgeim organ selle liikmete üldkoosolek (edaspidi – üldkoosolek). See otsustab kõik mittetulundusühingu juhtimise küsimused, mis ei ole seaduse või põhikirjaga antud juhatuse või mittetulundusühingu muu organi pädevusse.

Korteriühistu üldkoosoleku...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

255x300

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!