30.05.2011 Esmaspäev

Kohus keelas autode teisaldamise eest tasu nõudmise

Senise korra kaebas kohtusse vandeadvokaat Tambet Toomela, kelle auto ülemöödunud aastal Talllinnas teisaldati ja kes pidi auto tagasisaamise eest maksma 420 krooni, kirjutab Postimees.

Tallinna halduskohtu otsuse järgi on põhiseaduse vastane liiklusseaduse säte, mille järgi hüvitab sõiduki lähimasse valvega hoiukohta või politseiasutusse toimetamise ning seal hoidmise ja valvamise kulud auto juht, omanik või valdaja valitsuse kehtestatud korras ja määrades. Kohus tunnistas alusseaduse vastaseks ka seda korda sätestava valitsuse määruse.

Kohus leidis, et kohustus tasuda sõiduki teisaldus- ja hoiukulud on vaadeldav avalik-õigusliku rahalise kohustusena. Samas sätestab riiklikud maksud, lõivud ja trahvid põhiseaduse järgi seadus, kirjutab Postimees. Sellele tuginedes leidis kohus, et ühtegi avalik-õiguslikku rahalist kohustust ei või kehtestada  ega reguleerida muu õigusakti kui seadusega. Liiklusseadus ega mingi muu seadus ei sea mingeid piiranguid sõiduki teisaldamise määrade kehtestamisele.

BNS


Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!