01.04.2015 Kolmapäev

Kohus jättis Tallinna müügimaksu tagastamisel õiguse linnale

Tallinna halduskohus tegi teisipäeval otsuse, millega jäeti rahuldamata kolme ettevõtte taotlused tagastada Tallinna linnas kehtinud müügimaksu maksed.

Kohus otsustas, et müügimaks ei ole Euroopa Nõukogu käibemaksudirektiiviga vastuolus ning seega ei ole kaebajate taotlused tasutud müügimaks tagastada põhjendatud.
Kohus otsustas, et müügimaks ei ole Euroopa Nõukogu käibemaksudirektiiviga vastuolus ning seega ei ole kaebajate taotlused tasutud müügimaks tagastada põhjendatud. Foto: Reuters

Kohus otsustas, et müügimaks ei ole Euroopa Nõukogu käibemaksudirektiiviga vastuolus ning seega ei ole kaebajate taotlused tasutud müügimaks tagastada põhjendatud, teatas linnavalitsus.

Euroopa Kohus on mitmes varasemas lahendis rõhutanud, et kui maksul puudub kas või üks käibemaksu põhitunnus, siis käibemaksudirektiiviga vastuolu ei esine. Näiteks tegi kohus kindlaks, et antud juhul ei kohaldunud müügimaks igas tootmis-ja turustusetapis nagu käibemaksu puhul, vaid maksustati üksnes müük füüsilisest isikust lõpptarbijale.

Samuti otsustas halduskohus, et müügimaks on kooskõlas põhiseadusega ning maksuhaldur juhindus kohalike maksude seaduses määratletust.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes