03.12.2013 Teisipäev

Kohus andis Krediidipanga vaidluses õiguse Moskva Pangale

Tallinna ringkonnakohus andis eile Krediidipanga vaidluses RLS Finance'iga õiguse Moskva Pangale, määruse võib edasi kaevata 15 päeva jooksul.

Kohus andis Krediidipanga vaidluses õiguse Moskva Pangale
Kohus andis Krediidipanga vaidluses õiguse Moskva Pangale Foto: PM

RLS-i advokaat Martti Peetsalu ütles BNS-ile, et vahekohtumenetlus on Eesti Kaubandus-Tööstuskoja (EKTK) arbitraažikohtu reglemendi järgi konfidentsiaalne, mistõttu ei ole tal toimuvat võimalik kommenteerida.

RLS-i hagi eesmärk on Moskva Panga aktsiate saamine, ütles BNS-ile Moskva Panga advokaat Leon Glikman, kes pidas võimalikuks kommenteerida põhjusel, et asja arutati ringkonnakohtu avalikul istungil ja RLS selle kinniseks kuulutamist ei taotlenud.

RLS Finance soovib tuvastada, et Moskva Panga tahteavaldus aktsiamüügilepingust taganemiseks on tühine ja kui RLS on saanud finantsinspektsioonilt loa Eesti Krediidipangas olulise osaluse omandamiseks, on Moskva Pangal kohustus anda nõusolek 17 130 797 aktsia ülekandmiseks RLS-i väärtpaberikontole.

EKTK arbitraažikohus tegi juulis otsuse Moskva Panga kasuks.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!