gif Company 930x140 ee

 

26.05.2017 Reede

Inspektsioon algatas Tallinna prügiveo osas haldusmenetluse

Keskkonnainspektsioon alustas reedel haldusmenetlust, et selgitada Tallinnas Nõmme linnaosas toimuva korraldatud jäätmeveo vastavust jäätmeseaduse nõuetele.

Küsimus on eeskätt osaühingu Baltic Waste Management OÜ (BWM) ja Tallinna Jäätmete Taaskasutuskeskuse allhanke lepingu ulatuses, milliseid kohustusi see lepingupooltele ette näeb, teatas keskkonnainspektsioon.

Hetkel on see ebaselge, sest tegu on suulise lepinguga ning on kahtlus, et allhankega üritatakse varjata tegeliku korraldatud jäätmeveo üleandmist linna ettevõttele, märkis inspektsioon.

Kuna linnavalitsuse ja asutuste selgitused lepingute ja jäätmekorralduse osas on vastuolulised, saadab inspektsioon Tallinna keskkonnaametile, Tallinna Jäätmekeskusele, Tallinna Jäätmete Taaskasutuskeskusele ja osaühingule Baltic Waste Management kirjaliku päringu, milles palub selgitada lepingute sisu, allhanke ulatust ning vastavust jäätmeseaduse nõuetele.

Pärast asjaolude täpsustamist selgub inspektsiooni poolse haldussunni rakendamise vajadus, arvestades prügiveo kui elutähtsa teenuse toimivust.

Lisaks on keskkonnainspektsioonil osaühingu Baltic Waste Management suhtes käimas väärteomenetlus, mis on seotud loata tegevusega käesoleva aasta 1. märtsist kuni 11. aprillini.

Kaitsepolitseiamet ja riigiprokuratuur menetlevad alates selle aasta 1. märtsist kriminaalasja, mille raames esitati neljapäeval Tallinna abilinnapeale Arvo Sarapuule kahtlustus teadvalt toimingupiirangu rikkumises eriti suures ulatuses. Lisaks kahtlustatakse kahte meest suures ulatuses toimingupiirangu rikkumisele kaasaaitamises.

Kahtlustuse kohaselt leppis Arvo Sarapuu talle lähedalseisva ATKO Grupi omanikeringi kuuluva mehega kokku, et ATKO Grupp AS ja selle tütarettevõtted osalevad Tallinna keskkonnaameti avaldatud jäätmeveo riigihangetel variühingu kaudu. Selleks asutati variisiku kaudu OÜ Baltic Waste Management (BWM), mis allub majandustegevuse korraldamisel vahetult neljapäeval kahtlustuse saanud mehele, kes omakorda allub vahetult ATKO Grupi nõukogule.

Kahtlustuse kohaselt mõjutas Arvo Sarapuu tegevus oluliselt ja vahetult OÜ-d Baltic Waste Management, mis allub väljaspool Sarapuu ametiseisundit tema korraldustele ja tegutseb tema huvides.

Tegevlinnapea Taavi Aas ütles neljapäeval, et selleks, et mitte luua vabaturu olukorda Nõmmel ja Lasnamäel teeb Tallinna Jäätmete Taaskasutuskeskus Baltic Waste Managementile neis piirkondades allhanget ja linnavalitsus ettevõttega lepingut ei lõpeta.

Selle põhjuseks on Aasa sõnul see, et BWM-il on piirkondades jäätmeveo luba. Ühtegi makset Tallinna linnavalitsus BWM-ile selle eest ei tee, märkis Aas. Tema sõnul oleks alternatiivsed lahendused olnud aeglasemad ja tekitanud piirkondades probleeme.

gif Company 930x140 ee

 

Toetajad

Suno 365 logo 10  

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes