26.11.2010 Reede

Euromünte valesti käidelnud firmad said trahvi

Need kaks ettevõtet said kokku 60 suurt Eesti euromüntide komplekti koguväärtusega 11.880 eurot, kuid ei suutnud kontrolli käigus ette näidata ühtegi komplekti.

Double Trade ja SEB Panga vahel sõlmitud lepingu alusel sai Double Trade kommertspangalt 9900 euro väärtuses Eesti euromünte. Eesti Pank määras leppetrahviks 15.490 krooni ehk 10% ettevõttele antud euro sularaha summast, teatas Eesti Pank.

Näpi Invest ja SEB Panga vahel sõlmitud lepingu alusel sai Näpi Invest kommertspangalt 1980 euro väärtuses Eesti euromünte. Eesti Pank määras leppetrahviks 3098 krooni ehk 10% ettevõttele antud euro sularaha summast.

Kokkuleppel ettevõtetega andis keskpank neile täiendava tähtaja neljapäevani müntide ettenäitamiseks, mis aga jäi ettevõtete poolt tegemata. Double Trade ja Näpi Invest juhatuse liige on sama isik.

Kui kommertspank või ettevõte on lasknud ringlusse sattuda euro sularaha enne  1. jaanuari, siis on Eesti Pangal õigus rikkujat trahvida 10 protsendiga summast, mida nad on saanud. Kui rikkujaks on ettevõte, kes ei tasu trahvi seitsme pangapäeva jooksul, siis on Eesti Pangal õigus trahv sisse nõuda ettevõttele raha jaganud kommertspangalt.

BNS

Toetajad

Suno 365 logo 10  

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Vebinar ee 300x500 maire otsus 3 gif

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes