TRK 1140x140 ee gif
09.12.2015 Kolmapäev

Eesti andis Soomele välja maksupettuses süüdistatud alkoholimüüja

Netipoe pidaja väitis suvel, et ettevõte on saatnud Soome viskit, rummi ja muid alkohoolseid jooke mitme laevatäie jagu
Netipoe pidaja väitis suvel, et ettevõte on saatnud Soome viskit, rummi ja muid alkohoolseid jooke mitme laevatäie jagu PM

Eesti ametivõimud pidasid kinni ja andsid Soomele välja alkoholiga kaupleva netipoe viinakauppa.eu juhi Antti Helanderi, keda Soomes süüdistatakse maksupettuses, kirjutab Iltalehti.

Helsingi ringkonnakohus võttis Helanderi tagaselja vahi alla 22. oktoobril, Eesti ametivõimud pidasid mehe Euroopa vahistamismääruse alusel kinni ning andsid ta Soomele välja. Meest süüdistatakse suures maksupettuses ning alkoholikuriteos. Süüdistuse kohaselt pandi kuriteod toime 19. veebruaril Helsingis.

Soome tolliameti esindaja sõnul ei ole uurimise praeguses seisus võimalik kommentaare jagada. Helaneri kaitsja Petteri Snell sõnas, et tema kliendi hinnangul on alkoholi netimüügi näol tegu kaugostuga, mille puhul peab maksud tasuma ostja. Tema sõnul on tolli hinnangul aga tegu kaugmüügiga, mille puhul peab maksud tasuma müüja. Snelli sõnul oleks kummaline olukord, kus nii müüja kui ka ostja peaksid tasuma alkoholiaktsiisi.

Leht märgib, et viinakauppa.eu lehekülg oli veel esmaspäeval töökorras, kuid teisipäevaks oli see suletud.

Viinakauppa.eu alustas Tallinnas tegevust kevadel ning juunis Iltasanomatele antud usutluses teatas Helander, et firma on kasvanud Eesti suurimaks alkoholiga kauplevaks netipoeks. Helander teatas toona, et ettevõte on saatnud Soome viskit, rummi ja muid alkohoolseid jooke mitme laevatäie jagu. Samas tõdes Helander, et Soome toll hakkas kohe viinakauppa.eu vastu huvi tundma, teatas BNS.

Toetajad

Suno 365 logo 10  

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes