07.11.2013 Neljapäev

Ärimees kaebas riigi pakendiaktsiisi pärast kohtusse

Ärimees kaebas riigi pakendiaktsiisi pärast kohtusse
Ärimees kaebas riigi pakendiaktsiisi pärast kohtusse PM

Viinarannasta OÜ omanik ja Sadama Turg OÜ juhatuse liige Riho Maurer on kaevanud riigi kohtusse, sest laevafirmadel on võimalus oma Soome sõitvatele klientidele müüa alkoholi pakendiaktsiisi tasumata, kirjutab täna Eesti Ekspress.

Eesti seaduste kohaselt ei pea pakendiaktsiisi ega tagatisraha nõudma kaubalt, mis toimetatakse Eestist teise liikmesriiki või rahvusvahelisi reise tegeva lennuki või laeva pardale. Näiteks Tallink on oma alkoäri püsti seadnud nii, et tellimused esitatakse internetis, ostja sõlmib tarnelepingu, millega kohustub alkoholi endaga laevale kaasa võtma ning kaup saadakse kätte sadamas asuvast poes.

Olukorraga ei ole rahul aga sadamas tegutsev ärimees Riho Maurer, kelle poodides töötab ühtekokku pea 130 inimest. Ta kaebas kohtusse Eesti valitsuse, nõudes endale võrdseid võimalusi äri teha, ning palus ka Brüsselilt seisukohta. Muuhulgas süüdistab ärimees riiki, et viimane muutis pakendiaktsiisi ja tagatisraha regulatsioone vastavalt Tallinki vajadustele.

Rahandusministeerium ei ole nõus ei regulatsioonide muutmise süüdistusega ega riigiabi süüdistusega. Ka Tallink kinnitas lehele, et tegutseb vastavalt seadustele.

Toetajad

Suno 365 logo 10 Uku tarkvara

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes