28.05.2018 Esmaspäev

Venemaa kaalub käibemaksu tõstmist

Venemaa valitsus kaalub käibemaksu tõstmist 18 protsendilt 20 protsendini, et rahastada president Vladimir Putini määrust Venemaa strateegilistest ülesannetest, kirjutas Vene ärileht Vedomosti 27.mail.

See meede tooks riigikassasse kuue aasta vältel 2 triljonit rubla ehk 27,4 miljardit eurot, kirjutas leht. Samuti võib valitsus kaotada 10-protsendilise käibemaksu soodusmäära.

Veel 2 triljonit rubla määruse elluviimiseks vajalikust 8 triljonist loodetakse saada pensioniea tõstmisega, kuigi pensionireformi täpseid detaile veel heakskiidetud ei ole, ütlesid allikad lehele. Naftatööstuses peaks maksureform tooma triljoni rubla jagu lisatulu ning 3 triljonit rubla peaks tulema uuest taristufondist.

Möödunud nädalal Peterburis toimunud rahvusvahelisel majandusfoorumil ütles Venemaa rahandusminister Anton Siluanov, et lõplikud otsused maksusüsteemi osas peaksid tulema "lähiajal".

Mais presidendi poolt allkirjastatud määruses on loetletud valitsusele 2024. aastaks seatud eesmärgid, et muu hulgas saavutada läbimurre Venemaa teaduslik-tehnoloogilises ja sotsiaalmajanduslikus arengus, tagada riigi rahvaarvu suurenemine, kodanike elatustaseme tõstmine ja tingimuste loomine "iga inimese eneseteostuseks ja talendi avanemiseks".

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!