02.09.2021 Neljapäev

Uut töölepingu seaduses

Tallinna Raamatupidajate Konverentsil KUMU kunstimuuseumis 21. oktoobril kõneleb tööinspektsiooni peadirektori asetäitja Meeli Miidla-Vanatalu sellest, mida uut on oodata eelseisval aastal töölepingu seaduses.

Meeli Miidla-Vanatalu, tööinspektsiooni peadirektori asetäitja
Meeli Miidla-Vanatalu, tööinspektsiooni peadirektori asetäitja Foto: erakogu

2022. aastal on kavandatud jõustuma mitmed töölepingu seaduse muudatused, mis teevad seaduse rakendamise arusaadavamaks ja senisest selgemaks. Osa muudatusi on tingitud sellest, et üle võetakse Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiiv (EL) 2019/1152 läbipaistvate ja prognoositavate töötingimuste kohta Euroopa Liidus.

Direktiiv näeb ette töötaja suhtes kohaldatavate töötingimustega seotud miinimumnõuded, et tagada töötingimuste piisav läbipaistvus ja prognoositavus. Kuid lisaks sellele jõustuvad veel ka rasedate ja lapsevanemate õiguste ning puhkustega seotud täpsustavad muudatused. Ettekande käigus vaatab Meeli Miidla-Vanatalu üle peamised muudatused ning nende mõju töösuhetele.

Konverentsile saab registreeruda SIIN.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!