24.01.2014 Reede

Tulumaksusoodustusega MTÜde nimekirja koostamise põhimõtted muutuvad

Valitsus arutas eilsel kabinetinõupidamisel Rahandusministeeriumi ettepanekul tulumaksusoodustusega mittetulundusühingute ja sihtasutuste nimekirja koostamise probleeme ja ettepanekuid tingimuste muutmiseks.

Tulumaksusoodustusega MTÜde nimekirja koostamise põhimõtted muutuvad
Tulumaksusoodustusega MTÜde nimekirja koostamise põhimõtted muutuvad Foto: PM

Riigi seisukohalt on tulumaksusoodustuse nimekirjaga seotud peamine probleem stipendiumide tulumaksuvabastuse erinev tõlgendamine ja sotsiaalsete garantiide puudumine näiteks noortetreeneritel. Praktikas on makstud stipendiumi nime all tasu töö eest, vältides tööjõumaksude tasumist.

Valitsus otsustas, et tuleb täpsustada tulumaksusoodustusega ühingute nimekirja kantud mittetulundusühingute ja sihtasutuste makstavate stipendiumide tulumaksuvabastuse tingimusi.

Kuna nimekirja koostamisel on küsimusi põhjustanud ka heategevuse mõiste määratlus ja selle range sisustamine maksuhalduri praktikas, otsustas valitsus muuta heategevuslikkuse mõistet paindlikumaks.

Kabinet tegi Rahandusministeeriumile ettepaneku koostöös Kultuuriministeeriumiga leida riigieelarve koostamisel täiendavaid vahendeid noortespordi finantseerimiseks, et noortetreenerite tasustamise küsimus saaks lahenduse ja noortega tegelevad treenerid saaksid vajalikud sotsiaalsed garantiid.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!