13.02.2023 Esmaspäev

Tuludeklaratsiooni on esitanud juba 250 000 inimest

Kuigi ametlikult saab tulusid deklareerida selle nädala kolmapäevast, oli juba läinud nädalavahetusel maksu- ja tolliameti (MTA) tulude deklareerimise e-keskkond avatud ning varajast võimalust oma tulusid deklareerida kasutas 250 000 inimest, kirjutab ERR-i uudisteportaal. 

Tulude deklareerimine algab ametlikult 15. veebruarist ja kestab 2. maini.
Tulude deklareerimine algab ametlikult 15. veebruarist ja kestab 2. maini. Foto: MTA

Deklaratsioonide esitamise intensiivsus on võrreldav eelmiste aastatega. "Ka eelmisel aasta avasime e-keskkonna ametlikule deklareerimisperioodile eelnenud nädalavahetusel ja esmaspäeva hommikul kella 11 oli esitatud 231 000 tuludeklaratsiooni," ütles MTA meediasuhete spetsialist Kertu Laadoga. 

Tulude deklareerimine algab ametlikult 15. veebruarist ja kestab 2. maini. Enammakstud tulumaksu hakatakse tagastama 28. veebruarist, paberkandjal deklaratsiooni esitanutele 17. märtsist. Nii enammakstud kui juurdemakstava tulumaksu maksetähtaeg on 2. oktoober. MTA soovitab deklaratsiooni esitada elektrooniliselt ja palub sellega vajadusel aidata ka lähikondseid. 

2021. aasta kohta esitas tuludeklaratsiooni 753 000 inimest, neist 96,5 protsenti elektroonselt. Enammakstud tulumaksu tagastati 212 miljonit eurot ja juurde pidid inimesed maksma 106 miljonit eurot. 

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!