Korteriuhistu 930x140 ee gif

 

07.02.2018 Kolmapäev

Transpordisektori erialaliidud soovivad kütuseaktsiisi langetust

Transpordisektori erialaliidud soovivad, et Eesti langetaks kütuseaktsiisi või kehtestaks veofirmadele maksuerisuse.
Transpordisektori erialaliidud soovivad, et Eesti langetaks kütuseaktsiisi või kehtestaks veofirmadele maksuerisuse. pixabay.com
Transpordisektori erialaliidud soovivad, et Eesti langetaks kütuseaktsiisi või kehtestaks veofirmadele maksuerisuse.

Erialaliidud on seisukohal, et ettevõtted peavad ühtses majandusruumis, mis on Eesti jaoks Euroopa Liit, konkureerima võrdsetel alustel, teatasid transpordisektori ettevõtted peale ümarlauda ja kohtumist rahandusministeeriumi ametnikega.

Selleks et võrdsetel alustel konkureerida ja ka tarbijate heaolu tõsta, on transpordifirmade hinnangul üheks oluliseks sammuks vedelkütuse aktsiisi määra langetamine. Veondusettevõtetele on alternatiiviks maksuerisuse või –tagastuse kehtestamine, kui sellel on reaalne rahaline mõju.

Transpordisektori kohtumisel osalesid Eesti Logistika ja Ekspedeerimise Assotsiatsioon (ELEA), Eesti Rahvusvaheliste Autovedajate Assotsiatsioon (ERAA), Autoettevõtete Liit (AEL) ja Eesti Õliühing (EÕÜ). Lisaks olid kohal veel Eesti suuremate tanklakettide esindajad ning riigikogu majanduskomisjoni liige Erki Savisaar ja rahandusministeeriumi vedelkütuse aktsiisipoliitika osakonna ja fiskaalpoliitika osakonna spetsialistid.

Toetajad

Suno 365 logo 10  

gif Company 930x140 ee

 

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes