20.04.2021 Teisipäev

Tolli- ja käibemaksuvabastuse rakendamise pikendamine

Euroopa Komisjoni 19. aprilli 2021. a otsusega muudeti komisjoni 3. aprilli 2020 otsust (EL) 2020/491 ja pikendati kuni 31. detsembrini 2021 tolli- ja käibemaksuvabastuse rakendamist COVID-19 viiruse ennetamiseks ja peatamiseks kasutatavate isikukaitsevahendite jm meditsiiniliste vahendite importimisel õigustatud isiku poolt komisjoni 3. aprilli otsusega kehtestatud tingimustel.

On oluline, et deklaratsioonile on lisatud kõik nõutud dokumendid, sealhulgas kauba saaja kinnituskiri.
On oluline, et deklaratsioonile on lisatud kõik nõutud dokumendid, sealhulgas kauba saaja kinnituskiri. Foto: pixabay

Sellest tulenevalt on 31. detsembrini 2021 samadel tingimustel pikendatud ka käibemaksuvabastuse rakendamist samade meditsiinikaupade ühendusesisesel soetamisel õigustatud isikute poolt ning käibemaksumäära 0% rakendamist samade meditsiinikaupade siseriiklikul võõrandamisel õigustatud isikutele.

Selleks, et maksuvabastusega kaupade tollivormistus sujuks võimalikult kiiresti, on oluline, et deklaratsioonile on lisatud kõik nõutud dokumendid, sealhulgas kauba saaja kinnituskiri (ametlikul blanketil ja allkirjastatult) selle kohta, et saaja on teadlik selle konkreetse kauba impordist ja kohustub kasutama seda ettenähtud viisil.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!