14.02.2022 Esmaspäev

Teise samba pensionimakseid hakkab tegema sotsiaalkindlustusamet

Esmaspäevast, 14. veebruarist jätkab inimestele, kel oli varasemalt sõlmitud eluaegne pensionileping kindlustusseltside Ergo Life Insurance SE ja SEB Life and Pension Baltic SE filiaalidega, teise samba pensionikindlustusmaksete tegemist sotsiaalkindlustusamet. 

Igakuiseid makseid saanud inimestele jätkatakse maksete tegemist samas summas.
Igakuiseid makseid saanud inimestele jätkatakse maksete tegemist samas summas. Foto: pixabay

2022. aasta jaanuaris lõppesid 988 inimese teise samba eluaegsed pensionilepingud Ergo Life Insurance SE ja SEB Life and Pension Baltic SE filiaalidega. Maksete tegemist jätkab sotsiaalkindlustusamet neile, kes soovisid eluaegse pensionilepinguga jätkata ega ei vahetanud kindlustusseltsi, teatas amet.

Sotsiaalkindlustusamet teeb esimesed maksed 14. veebruaril 988 inimesele, kokku summas 57 980,80 eurot.

Igakuiseid makseid saanud inimestele jätkatakse maksete tegemist samas summas.

Väike muudatus on selles, et inimesed, kes said kindlustusseltsidelt oma pensionikindlustusmakseid seni kord kvartalis ehk neli korda aastas, hakkavad sotsiaalkindlustusametilt saama pensionikindlustusmakseid iga kuu,

selgitas ameti hüvitiste osakonna juhataja Kati Kümnik pressiteates. 

Kümnik kinnitas ka, et teavitused pensionikindlustusmaksja muutuse kohta on inimestele kätte toimetatud e-posti, tavaposti ja telefoni teel. 

Edaspidi hakkab sotsiaalkindlustusamet maksma pensionikindlustusmakseid üks kord kuus 12. kuupäeval. Kui maksepäev satub puhkepäevale, tehakse makse puhkepäevale eelneval tööpäeval.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!