11.01.2021 Esmaspäev

Täna on viimane päev MTA-le metsatehingute teatise esitamiseks

Maksu- ja tolliamet (MTA) tuletab meelde, et tänaseks, 11. jaanuariks, peavad kõik 2020. aastal raieõigust ja metsamaterjali ostnud või müünud isikud esitama metsatehingute teatise.

Metsatehingu teatist saab esitada kas elektrooniliselt e-MTA-s või pabervormil.
Metsatehingu teatist saab esitada kas elektrooniliselt e-MTA-s või pabervormil. Foto: pixabay

2020. aasta kohta käivaid teatisi kasutatakse esimest korda tuludeklaratsiooni eeltäitmiseks, mis tähendab, et metsamüügist saadud tulu on varasemaga võrreldes oluliselt lihtsam deklareerida, teatas MTA.

Deklareerimata metsamaterjali pealt tekib riigil aastas maksukahju ligi 2,3 miljonit eurot. MTA saadab meeldetuletused inimestele, kes ei ole õigeaegselt teatist esitanud.

Kui isik jätab metsatehingud siiski teavitamata ning metsamüügist saadud tulu deklareerimata, tuleb MTA-l esitada lisapäringuid või teha kontrolle,

ütles MTA maksuauditi üksuse juht Erkki Paulus pressiteates.

Paulus lisas, et tänavu tuludeklaratsiooni esitades saavad füüsilised isikud ja FIE-d metsatulu deklareerimisel rakendada täiendavat maksuvabastust kuni 5000 eurot.

Metsatehingu teatist saab esitada kas elektrooniliselt e-MTA-s või pabervormil. Teatist ei pea esitama, kui aastas müüdud või ostetud metsamaterjali kogus on alla 20 tihumeetri ning tulu võib kanda otse tuludeklaratsioonile. Samuti ei pea teatises deklareerima puitu, mis on ostetud välisriikidest või mis on juba töödeldud.

TRK 2021 300x255 ee new2

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes