19.08.2020 Kolmapäev

Staažikas raamatupidaja kandis aastaid valla raha endale

Põhja-Sakala vald pöördus kuriteoteatega politseisse, kuna selgus, et nende kauaaegne raamatupidaja oli aastaid valla raha riisunud, kirjutab Sakala. 

Kui palju raamatupidaja raha endale kandis, ei tea veel praegu keegi.
Kui palju raamatupidaja raha endale kandis, ei tea veel praegu keegi. Foto: pexels

Paarkümmend aastat valla raamatupidamist juhtinud Elle Tints oli oma sõnul seda hetke kartnud juba pikka aega, sest oli kindel, et kõik tuleb ükskord välja. «See oli jube,» ütles ta. Reede õhtul tunnistas ta vallajuhtidele oma tegevuse üles ning esmaspäeval tegi vallavanem juhtunu kohta politseile avalduse. Nüüd ootab ees uurimine ja seejärel tõenäoliselt kohtuprotsess.

Raha hakkas Tints valla kontolt aeg-ajalt isiklikule kontole kandma oma jutu järgi kümmekond aastat tagasi. Kui palju ta aastate jooksul endale kandis, ei tea veel keegi, kirjutab Sakala.

 Märtsis tööd alustanud Põhja-Sakala valla uus finantsjuht pääseb vallavanem Hermann Kalmuse sõnul praegu vaid kahe viimase aasta pangaandmete juurde. Elle Tints ise selgitas, et on 9000 eurot vallale tagasi maksnud, aga see on tõenäoliselt vähem kui pool aastate jooksul võetud rahast. «Kogu kahju peab selgeks saama uurimise käigus,» lausus Kalmus.

Tema sõnul on kogu vallamaja juhtunust šokis. «Elle on väga tore inimene,» sõnas Kalmus. «See, mis nüüd välja tuli, on šokk.» Miks ta valla raha endale kandma hakkas, ei oska 65-aastane Tints seletada. «Ma ei oska sellele vastata,» sõnas ta ajakirjanikuga vesteldes korduvalt. «Võib-olla ei suutnud ma end majandada,» nentis ta.

Sakala andmetel kandis Tints raha oma kontole ning pearaamatupidajana olid temal valla kontode haldamisel ka suurimad õigused.

Teistel raamatupidajatel oli ka juurdepääs, aga ju nad ei osanud neid ülekandeid märgata,

lausus ta.

Küsimusele, kas endises Suure-Jaani ja nüüdses Põhja-Sakala vallavalitsuses oli finantsjuhtimises midagi korrast ära, et pearaamatupidaja sai raha enda arvele kanda, vastas Tints, et tema meelest ei olnud. «Oli usaldus, mida ma ära kasutasin,» tunnistas ta. «Ma tegin oma tööd korralikult ja seepärast mind ka usaldati.»

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes