27.12.2018 Neljapäev

Smart-ID-d kasutab Eestis üle 370 000 inimese

SK ID Solutionsi elektroonilise identifitseerimise lahendusega Smart-ID on tänavu Eestis liitunud üle 220 000 kasutaja, kokku kasutab Eestis Smart-ID lahendust üle 370 000 inimese.

Kokku on Baltikumis 1,5 miljonit Smart-ID kasutajat. Koostöös politsei- ja piirivalveameti (PPA) ning mobiilioperaatoritega on Eestis väljastanud ka üle 200 000 Mobiil-ID.

"Smart-ID on oma populaarsust aasta jooksul kõvasti kasvatanud ka Eestis, seda eelkõige paroolikaartide sulgemise lainel sõites, kuid kindlasti on ka teisi tegureid," ütles ettevõtte juht Kalev Pihl BNS-ile.
Novembris sai Smart-ID autentimislahendus QSCD (Qualified Signature Creation Device) tunnustuse, millega sai Smart-ID vahendusel antud allkiri juriidiliselt võrdväärseks omakäelise allkirjaga.

Pihli sõnul pole see uudis aasta lõpus veel jõudnud Smart-ID-ga liitumisele suurt mõju avaldada.
Möödunud aasta novembrist käesoleva aasta novembrini kasvas Smart-ID kasutajate arv 220 000 kasutaja võrra, mobiil-ID kasutajate arvu kasv samas vahemikus oli 44 000, mis on mullusega võrreldav.

Esimesed e-teenused võtsid Smart-ID kasutusele 2017. aasta veebruaris. Smart-ID on välja töötanud SK ID Solutions AS, mis on ühtlasi ka ID-kaardi ja mobiil-ID looja.

TRK 2021 300x255 ee new2

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes