27.08.2021 Reede

Riigikohus arutab avalikul istungil maksuvaidlust

Riigikohtus toimub esmaspäeval, 30. augustil kell 11 avalik kohtuistung haldusasjas 3-19-1161, mis puudutab juhatuse liikmele tehtud vastutusotsust tema juhitud äriühingu maksuvõla tasumiseks.

Soovijatel on võimalik avalikku kohtuistungit kohapeal jälgida, kuid koroonaviiruse leviku tõttu on pealtvaatajate arv piiratud.
Soovijatel on võimalik avalikku kohtuistungit kohapeal jälgida, kuid koroonaviiruse leviku tõttu on pealtvaatajate arv piiratud. Foto: pixabay

Kohtuasja põhiline vaidlusküsimus on selles, kas Maksu- ja Tolliamet saab panna juhatuse liikme vastutama äriühingu maksuvõla eest, kui ta täitis osanike korraldusi. Praegusel juhul oli juhatuse liige ise ka vähemusosanik ja osales dividendiotsuse tegemisel, millega äriühing tehti väidetavalt varatuks ja jäeti maksud tasumata.

Soovijatel on võimalik avalikku kohtuistungit kohapeal jälgida, kuid koroonaviiruse leviku tõttu on pealtvaatajate arv piiratud. Seetõttu palume huvilistel teatada oma osalemissoovist hiljemalt 29. augustil kella 17-ks meiliaadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

Istungile lubatakse üksnes COVID-19 vaktsineerimiskuuri lõpetanud, haiguse läbi põdenud või negatiivse testitulemusega inimesed, kel on selle kohta olemas tõend. Aktsepteeritakse kuni 48 tundi enne istungi algust tehtud antigeeni kiirteste või kuni 72 tundi varem tehtud PCR-teste, mille on teostanud tervishoiuteenuse osutaja.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!