10.06.2015 Kolmapäev

Rahanduskomisjon toetas kaht maksupaketi muudatusettepanekut

Rahanduskomisjon vaatas teisipäevasel istungil üle maksumuudatuste paketile esitatud 193 muudatusettepanekut, millest toetas kaht, ning saatis eelnõu kolmapäevasele täiskogu istungile.
Pildil rahanduskomisjoni esimees Remo Holsmer
Pildil rahanduskomisjoni esimees Remo Holsmer Foto: PM

"Ettepanekuid eelnõule laekus seinast-seina. Enamik ettepanekutest olid kantud soovist eelnõu menetlemist Riigikogu saalis venitada - olgu selleks väikselaevade pikkuse või lennukite stardimassi suurendamine, mis just väga suurt haakuvust sotsiaalmaksu langetamise või tulumaksuvaba miinimumi suurendamisega ei oma," ütles rahanduskomisjoni esimees Remo Holsmer pressiteate vahendusel.

Rahanduskomisjon toetas eelnõus kahte tehnilist muudatust, mis puudutasid eelnõu rakendamist.

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni juhi Kadri Simsoni sõnul on Keskerakonnal kavas maksumuudatuste kobareelnõu teisel lugemisel jätkata senist taktikat, mis tähendab muudatusettepanekute hääletuse eel 10-minutiliste vaheaegade võtmist ning toob kaasa taas ööistungi.

Maksumuudatuste paketi esimene lugemine vältas riigikogus tunde ja lõppes ööl vastu neljapäeva kella 4 paiku.

Sotsiaalmaksuseaduse, tulumaksuseaduse ja teiste seaduste muutmisega tõstetakse aktsiise, majutusteenuste käibemaksu ja vähendatakse tulumaksu mahaarvamist, selleks et vähendada sotsiaalmaksu ja suurendada mõningaid toetusi.
255x300

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!