13.03.2023 Esmaspäev

Personalifirma: erisoodustusmaks on maksusüsteemi rudiment

Personaliettevõtte Manpower hinnangul on erisoodustusmaks tänases päevas maksusüsteemi rudiment ning see tuleks kaotada nii töötajate vaimse ja füüsilise tervise edendamiselt, tööandja pensionilt kui ka majutuselt ja transpordilt.

Personalirendil on Manpoweri sõnul Eestis jätkuvalt kesine maine, sest turgu solgivad hangeldajad, kelle tegutsemine on paremal juhul seadusega piiripealne, halvemal juhul kuritegelik.
Personalirendil on Manpoweri sõnul Eestis jätkuvalt kesine maine, sest turgu solgivad hangeldajad, kelle tegutsemine on paremal juhul seadusega piiripealne, halvemal juhul kuritegelik. Foto: pixabay

Hetkeks maksulaekumine küll seetõttu pisut langeb, aga suures plaanis on riigi võit mõõtmatult suurem – inimestel on töö ja nad ei ela toetustest, nad on tervemad ja koormavad vähem meditsiinisüsteemi ning pension ei jää üksnes väheneva noore rahvastiku kanda, leidis Manpower oma edastatud ettepanekutes loodavale koalitsioonileppele.

Samuti tuleks firma hinnangul kehtestada sotsiaalmaksule lagi, millest on räägitud pikalt. Lae kehtestamine soodustaks ettevõtete tahet...


Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!