01.09.2022 Neljapäev

Tasumine õpingute eest Esile tõstetud

Juhatuse liige soovib tasuda oma õpingud MTÜ arvelt. Tegemist on tasemekoolitusega ja koolituse tulemusena saab MTÜ sellest kasu. Koolituse sisu vastab MTÜ tegevusele. Kas selle pealt tuleb maksta riigile erisoodustusmaksu või mitte?

Piret Kergandberg, vandeadvokaat, advokaadibüroo Walless
Piret Kergandberg, vandeadvokaat, advokaadibüroo Walless Foto: erakogu

Vastab Piret Kergandberg, vandeadvokaat, advokaadibüroo Walless:

Tulumaksuseaduse § 48 lg 4 p 10 järgi on erisoodustus muu hulgas täiskasvanute koolituse seaduse § 1 tähenduses tasemeõppe ja täienduskoolituse kulude katmine, välja arvatud töö- ja teenistussuhtega ning juriidilise isiku juhatuse liikme, välismaa äriühingu filiaali juhataja ja mitteresidendi muu püsiva tegevuskoha tegevjuhi ülesannetega otseselt seotud tasemeõppe või täienduskoolituse kulude...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!