25.11.2021 Neljapäev

Pentus-Rosimannus: Eesti kaitseb ELi maksudirektiivi aruteludes meie ettevõtte tulumaksusüsteemi

Rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus arutas Euroopa Komisjoni maksu- ja tolliliidu peadirektoriaadi juhi Gerassimos Thomasega käimasolevaid maksumuudatusi.

Keit Pentus-Rosimannus, rahandusminister
Keit Pentus-Rosimannus, rahandusminister Foto: reform.ee

Rahandusministri sõnul on Eesti investeerimissõbraliku ettevõtte tulumaksusüsteemi säilitamine meie jaoks eeltingimus, et saaksime nõustuda OECD maksuavaldust ülevõtva direktiiviga. 

„Algaval Euroopa Liidu sisesel arutelul on meie jaoks tähtis, et muudatused puudutaksid vaid üle 750 miljoni euro suuruse käibega rahvusvahelisi suurettevõtteid ning muu ettevõtte tulumaksusüsteem jääks Eestis kehtima,” ütles rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus kolmapäevasel kohtumisel. "Eesti jaoks on oluline aus maksukonkurents ja võimalikult lihtsad maksureeglid, mis ei piiraks meie ettevõtete kasvu.“

Soovime Eestis jätkate senise ettevõtte tulumaksusüsteemiga – see soodustab nii uute töökohtade loomist kui innovatsiooni panustamist,

lisas rahandusminister.

“Kogume juba praegu kehtiva ettevõtte tulumaksusüsteemiga Eestis sama palju maksuraha kui suured riigid oluliselt kõrgemate maksumääradega.“

Lisaks globaalsele miinimummaksule on Euroopa Liidus kavandamisel ka äriühingute maksustamise käitumisjuhendi muutmine, mille eesmärgiks on vältida piiriüleste tehingutega kas täieliku maksuvabastuse või mitmekordse maksusoodustuse kasutamist.

„Soovime, et maksustamise teemadel ei avataks Euroopa Liidus korraga mitut rinnet, vaid et näeksime esmalt ühe suure reformi – globaalse miinimummaksu - kehtestamise tulemusi ja alles seejärel avaksime arutelu edasise üle,“ sõnas rahandusminister.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!