04.12.2019 Kolmapäev

Muutuvad Hollandi FIE-de käibemaksukohustuslaste numbrid

Alates jaanuarist 2020 muutuvad Hollandi FIE-de käibemaksukohustuslaste numbrid. Hollandi FIE ei saa enam kasutada oma isikukoodi käibemaksukohustuslase numbrina, vaid nüüd antakse talle eraldi KMKR number.
Muutuvad Hollandi FIE-de käibemaksukohustuslaste numbrid
Muutuvad Hollandi FIE-de käibemaksukohustuslaste numbrid Foto: pixabay

Uued numbrid hakkavad kehtima alates 01.01.2020 ja siis neid saab kontrollida ka VIES süsteemis ja Euroopa Liidu veebilehel.

EL KMKR nr kehtivuse kontrollimine

1. Kontrollige käibemaksukohustuslase numbrit Euroopa Komisjoni andmebaasist.
Päringu tulemusena saate vastuseks, kas KMKR number on kehtiv või ei ole kehtiv. Eitava vastuse korral soovitame toimida järgmiselt:

  • kontrollige KMKR numbri struktuuri ja formaati – saate teada, kas klient on andnud Teile KMKR numbri, mitte ettevõtte registrikoodi, isikukoodi või muu numbri.
  • kontrollige numbri nimetust (PDF) – saate teada vastava riigi KMKR numbri võõrkeelse nimetuse, et kontrollida, kas klient on teavitanud Teid õigest numbrist
  • võtke kliendiga ühendust ja täpsustage KMKR numbrit
  • numbriväljale tuleb sisestada number ilma riigitunnuseta
  • vaadake tabelist, kas kontrollitava välisriigi päringusüsteem töötab
  • Alates 08.01.2013 kuvatakse EL KMKR numbri kehtivuse kontrollimisel päringu vastuse andmete koosseisus täiendavalt infot ka käibemaksukohustuslase tegevusala ja õigusliku vormi kohta. Õiguslikud vormid väljendatakse koodidena, näiteks FR-11, CZ-02, FI-16 jne.
    Euroopa Komisjoni koostatud tabelist leiate ELi liikmesriikide õiguslike vormide koodid koos selgitustega (335.5 KB, XLS).
2. Kontrollige käibemaksukohustuslase numbrit e-posti teel: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
Kui soovite informatsiooni teiste ELi liikmesriikide KMKR numbri kehtivuse kohta meiliaadressilt See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., märkige oma meilis KMKR number, mille kehtivust kontrollida soovite.

Kui soovite kontrollida teise ELi liikmesriigi KMKR numbri olemasolu ja kehtivust ettevõtte nimetuse järgi, siis pöörduge vastava riigi maksuadministratsiooni poole. Teiste riikide maksuametite kontaktandmed leiate Euroopa Komisjoni koduleheküljelt.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes