04.04.2016 Esmaspäev

Muutus kaubamärkide eest kogutava riigilõivu maksmise kord

Maksu- ja tolliamet võttis alates 1. aprillist patendiametilt üle kaubamärgi ning tööstusdisaini toimingute eest kogutava riigilõivu haldamise.

MTA võtab nüüd üle kaubamärgi ja tööstusdisaini toimingute eest kogutavate riigilõivude haldamise
MTA võtab nüüd üle kaubamärgi ja tööstusdisaini toimingute eest kogutavate riigilõivude haldamise Foto: PM

Kaubamärkide ja tööstusdisainilahenduste toimingute riigilõivud tuleb alates aprillikuust tasuda rahandusministeeriumi kontodele:

  • SEB Pank – a/a EE571010220229377229 (SWIFT: EEUHEE2X)
  • Swedbank – a/a EE062200221059223099 (SWIFT: HABAEE2X)
  • Danske Bank – a/a EE513300333522160001 (SWIFT: FOREEE2X)
  • Nordea Bank – a/a EE221700017003510302 (SWIFT: NDEAEE2X)

Riigilõivude tasumisel tuleb kasutada unikaalset viitenumbrit, mille taotleja saab patendiametist oma e-posti aadressile kohe pärast toimingu kohta avalduse esitamist.

Nendele kontodele tasutud summad kajastuvad e-maksuametis isiku riigilõivu ja tagatiste kontol, teatas patendiamet.

Kui riigilõivud on tasutud juba varem või tasutakse taotluse esitamise käigus enne patendiametilt viitenumbri saamist, siis tuleb maksel viitenumbri väli jätta täitmata. Sel juhul tuleb edastada riigilõivu tasumise andmed patendiameti meiliaadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..">See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

Kui maksekorraldusel puudub viitenumber, kuid pangakonto on õige, liigub raha isikuga seotud e-maksuameti riigilõivu ettemaksukontole ja seda saab toimingu tegemiseks kasutada makse teinud isiku soovil.

Riigilõivude ja tagatiste ettemaksukontole tasutud summasid ei kasutata isiku teiste maksukohustuste tasumiseks. Enammakstud lõivude tagastamise taotlus tuleb endiselt esitada riigilõivu võtjale ehk patendiametile, kelle juures sooviti riigilõivuga seotud toimingut teha.

Kaubamärgi ja tööstusdisaini toimingutega seotud nõuete haldajaks jääb patendiamet. Patendi, kasuliku mudeli ja geograafilise tähise toimingute riigilõivude haldamises ei muutu varasemaga võrreldes midagi.

Lõivude kohta saab täpsemat infot patendiameti veebilehelt.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes