14.04.2021 Kolmapäev

MTA: kaob väljastpoolt EL-i tellitud väikesaadetiste maksuvabastus

Maksu- ja tolliamet (MTA) tuletab meelde, et 1. juulist kaob väljastpoolt Euroopa Liitu tellitud väikesaadetiste käibemaksuvabastus - see tähendab, et ka varem tellitud saadetised, mis jõuavad Eestisse pärast 1. juulit, tuleb deklareerida ning nende pealt tuleb tasuda ka käibemaks.

Ühelt eraisikult teisele kingitusena saadetud kaubad, mille väärus on kuni 45 eurot, jäävad endiselt käibemaksuvabaks.
Ühelt eraisikult teisele kingitusena saadetud kaubad, mille väärus on kuni 45 eurot, jäävad endiselt käibemaksuvabaks. Foto: pixabay

Kui praegu maksustatakse käibemaksuga Euroopa Liidu välistest riikidest tellitud saadetised, mille väärtus ületab 22 eurot, siis muudatuse järel tuleb tollis deklareerida kõik väikesaadetised ning tasuda nendelt ka käibemaks.

Kuigi muudatus hakkab kehtima 1. juulist, tuleb arvestada, et tellitud kaupade tarneajad võivad olla pikad. Nii võib näiteks Hiinast tellitud kaup jõuda Eestisse alles paar kuud pärast tellimuse esitamist. Tuleb arvestada, et muudatusel üleminekuperioodi ei ole ja kui kaup imporditakse Eestisse pärast 1. juulit, tuleb see deklareerida ning tasuda ka käibemaks,

ütles MTA tolliosakonna teenusejuht Kaari Lainevool.

Lainevool lisas, et MTA on kohaldanud oma infosüsteeme nii, et ka muudatuse järel saaksid eraisikud võimalikult kiirelt kaubad deklareeritud. „Tollideklaratsiooni saab esitada lihtsustatud korras e-MTA „Postipaki deklareerimise“ rakenduses ning seda saab teha nii enne kui ka pärast paki saabumist.“

„Soovitame deklareerida kaup ette, sest sellisel juhul saab tellitud asjad kiiremini kätte. Juhime ka tähelepanu, et deklaratsiooni saab esitada siis, kui posti- või kullerettevõte on teatanud kauba saajale transpordi saatedokumendi numbri (tracking number) ja eelneva tollidokumendi numbri,“ ütles ta.

Ühelt eraisikult teisele kingitusena saadetud kaubad, mille väärus on kuni 45 eurot, jäävad endiselt käibemaksuvabaks. Kui tellitud või kingitusena saadetud saadetise summa ületab 150 eurot, siis lisandub sellele lisaks käibemaksule ka tollimaks. 

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255