17.09.2021 Reede

MTA hoiatab õngitsuskirjade eest

Maksu- ja Tolliamet (MTA) hoiatab näiliselt asutuse nime alt saadetud õngitsuskirjade eest, milles palutakse isikutel avada tundmatuid linke.

Tegemist on pahatahtliku õngitsuskirjaga, mida ei ole välja saatnud MTA.
Tegemist on pahatahtliku õngitsuskirjaga, mida ei ole välja saatnud MTA. Foto: pixabay

Näiliselt Maksu- ja Tolliameti saadetud kirjas öeldakse, et isikul ei ole esitatud käibedeklaratsioon ning palutakse vajutada lingile, et laadida alla maksudeklaratsiooni vorm. Tegemist on pahatahtliku õngitsuskirjaga, mida ei ole välja saatnud MTA.

Amet palub petukirja saajatel kirjale mitte vastata ega avada selles sisalduvaid linke, sest see võib kasutaja arvuti nakatada pahavaraga.

Küsimuste korral saab MTA poole pöörduda elektrooniliste kanalite ja infotelefonide kaudu. Helistada saab infotelefonile 880 0811 (eraklient), 880 0812 (äriklient) ning samuti on võimalus kirjutada e-posti aadressidele See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., või See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.. Samuti saab esitada küsimusi ka iseteeninduskeskkonna e-MTA kaudu (menüüpunktis „Suhtlus“ või jaluses lingilt „Saadan kirja“).

Nädalavahetusel on võimalik pöörduda MTA infoturbe poole e-posti aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. ning CERT-EE poole, saates kiri aadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või helistades telefonile 663 0299.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!