gif Company 930x140 ee

 

24.01.2014 Reede

MTA esindajad selgitasid ettevõtjatele tehinguinfo deklareerimist

MTA esindajad selgitasid tehinguinfo deklareerimist
MTA esindajad selgitasid tehinguinfo deklareerimist Reuters

Eile toimunud nõupidamisel selgitasid Maksu- ja Tolliameti esindajad Eesti Tööandjate Keskliidus tehinguinfo deklareerimise eesmärke ja olemust ning vastasid ettevõtjate küsimustele.

Eesti Tööandjate Keskliidu poolt korraldatud arutelul osalesid eelkõige ettevõtete finants- ja infotehnoloogia valdkondade esindajad.

Maksu- ja Tolliameti peadirektori asetäitja Egon Veermäe sõnul oli tegemist väga konstruktiivse kohtumisega kus tõdeti, et maksupettuste vastu võitlemine on ainuõige tee ja ettevõtjatel ootus selles osas olemas.

„Üldjoontes võib öelda, et vajadusest muudatuse järele praeguses süsteemis saadi aru. Seejuures on ettevõtjate jaoks oluline see, et muudatuste ellurakendamisel arvestataks ettevalmistamise perioodil kohanemiseks piisava ajavaruga. Samuti eeldatakse muudatuse jõustumisel nn üleminekuperioodi rakendamist, mil testitakse süsteemide ülemineku kindlust,“ rääkis Veermäe.

Kohtumise käigus rõhutasid ettevõtjad oma ootust ka selles osas, et riik looks tasuta teenuse ettevõtte nime ja äriregistri koodi võrdlusena. See lihtsustab oluliselt andmete kuvamist deklaratsiooni lisal ning muudab raamatupidamise praegusega võrreldes lihtsamaks.

Maksu- ja Tolliamet jätkab tehinguinfo deklareerimise võimaliku tehnilise lahenduse arutamist ettevõtjate ja erialaliitudega.

Toetajad

Suno 365 logo 10  StandardBooks200px

gif Company 930x140 ee

 

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes