15.01.2021 Reede

MTA: enam kui 10 000 tööandjat ei esita igakuiseid deklaratsioone

Maksu- ja Tolliamet (MTA) hakkab saatma meeldetuletusi neile, kes peaksid esitama tulu- ja sotsiaalmaksu, kohustusliku kogumispensioni makse ja töötuskindlustusmakse deklaratsiooni (TSD), kuid ei ole seda õigeaegselt teinud; kokku on selliseid isikuid ligi 10 000.

Esmalt saadab MTA deklaratsiooni esitamise kohta meeldetuletuse e-kirjaga.
Esmalt saadab MTA deklaratsiooni esitamise kohta meeldetuletuse e-kirjaga. Foto: pixabay

MTA otseste ja kaudsete maksude teenusejuhi Külli Külm-Kivistiku sõnul esitab lõviosa tööandjaid TSD igakuiselt korrektselt.

"Paraku on viimase aasta jooksul kasvanud märgatavalt tööandjate arv, kes jätavad deklaratsioonid esitamata ja see mõjutab nende ettevõtete puhul näiteks maksukäitumise hinnangute tulemusi," märkis Külm-Kivistik.

Samuti jõuavad nad seetõttu meie järelevalve fookusesse – näiteks ümbrikupalga maksmise riskiga. Seetõttu pöörame nüüd rohkem tähelepanu neile, kes – loodetavasti mitte meelega – on oma kohustuse unustanud,

lisas ta.

Esmalt saadab MTA deklaratsiooni esitamise kohta meeldetuletuse e-kirjaga. Kui deklaratsioon jääb ikkagi esitamata, saab isik sunniraha hoiatuse ning seejärel juba määratakse sunniraha.

TSD tuleb esitada ettevõttel, kes on maksnud töötasu või teinud muid väljamakseid, näiteks teinud erisoodustusi, maksnud dividende ja teinud annetusi vms, millelt tuleb tasuda seaduses ette nähtud maksud.

Deklaratsioon tuleb esitada väljamaksetele järgneva kuu 10. kuupäevaks.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes