13.12.2021 Esmaspäev

MTA: 1. jaanuarist taastub eriolukorraeelne maksuvõla intressimäär

Maksu- ja tolliamet (MTA) tuletab meelde, et alates 1. jaanuarist 2022 hakatakse maksuvõlalt arvestama taas intressimäära 0,06 protsenti päevas.

Kõik kehtivad ja korrektselt täidetud maksegraafikud, kus ajatamisel antud intressisoodustus oli vahemikus 60–100 protsenti, jätkuvad uuest aastast intressisoodustusega 50 protsenti.
Kõik kehtivad ja korrektselt täidetud maksegraafikud, kus ajatamisel antud intressisoodustus oli vahemikus 60–100 protsenti, jätkuvad uuest aastast intressisoodustusega 50 protsenti. Foto: pixabay

Valitsuse kehtestatud eriolukorra järel vähendati 2021. aasta lõpuni maksuvõlgadelt arvestatavat intressimäära 0,03 protsendi peale ning ajatatud maksuvõlgadelt sai taotleda intressisoodustust kuni 100 protsenti, teatas MTA. 

Ameti võlamenetluse talituse teenusejuht Eve Tambrikas toonitas pressiteates, et uuest aastast taastub aga kõikidel maksuvõlgadel varasem intressimäär, mis puudutab ka neid maksuvõlgasid, millelt arvestatakse praegu 0,03-protsendist intressi.

Samuti tuleb arvestada, et kui koroonakriisi tõttu sai ajatatud maksuvõlgadelt taotleda suuremat intressisoodustust, siis 1. jaanuarist saab maksimaalne intressisoodustus olla kuni 50 protsenti,

ütles ta.

Kõik kehtivad ja korrektselt täidetud maksegraafikud, kus ajatamisel antud intressisoodustus oli vahemikus 60–100 protsenti, jätkuvad uuest aastast intressisoodustusega 50 protsenti.

"Tuletame klientidele meelde, et kui teil on raskusi maksete tasumisega, siis kutsume teid aegsasti võlga ajatama ning esitama taotlus läbi e-MTA keskkonna," lisas Tambrikas.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!